Фітнес для дітей.

 Дитячий фітнес – спортивні тренування для дітей у віці від 6-х до 12 років, фізичні навантаження яких спрямовані на правильний і гармонічний розвиток дитячого організму.

Дітям із наймолодшого віку батьки повинні прищеплювати навички здорового способу життя – привчати дбати про себе та своє тіло. Уроки дитячого фітнесу відмінно справляються із завданнями, будучи хорошими помічниками для батьків у питаннях розвитку й виховання малюка.

Навіщо дитині фітнес?

Дитячий фітнес гармонійно розвиває дитину, допомагає знайомитися з можливостями свого тіла, навчає одержувати задоволення від рухів і фізичної діяльності.

Це не обов’язковість, як шкільний урок фізкультури, де силують, кричать і ставлять погані оцінки, а весела подорож у світ здоров’я – уроки дитячого фітнесу побудовані у формі спортивної гри.

Заняття з дитячого фітнесу здебільшого відбуваються у спеціально адаптованих залах для тренування, обладнаних дитячими спортивними тренажерами.

Середня тривалість заняття: 30-45 хв.

5 причин, чому треба віддати дитину на дитячий фітнес:

1. Дитячий фітнес сприяє зміцненню опорно-рухового апарата малюка: формується правильна і гарна постава; зміцнюються м’язів стопи й гомілки, що слугує хорошим захистом від плоскостопості; розвиваються та зміцнюються всі основні групи м’язів організму дитини.

2. Завдяки рухливим і веселим урокам дитячого фітнесу у дитини покращується координація рухів, витривалість організму, сила та швидкість.

3. Легкі та динамічні уроки дитячого фітнесу зміцнюють серцево-судинну та дихальну системи організму дитини, покращують обмінні процеси в організмі, сприяють гарному травленню й теплорегуляції.

4. Дитячий фітнес підвищує опірність організму, зміцнюючи імунітет дитини, тому є хорошим захистом від застудних захворювань.

5. На уроках дитячого фітнесу дитина зможе завести перших друзів, навчитися невимушено почуватися в колективі, зокрема якщо малюк сором’язливий або у нього є труднощі в спілкуванні, наприклад, у школі. Також уроки дитячого фітнесу можуть стати для дитини початком шляху у великому спорті або захоплюючим хобі – здоровою альтернативою комп’ютерним іграм, і точно захистять дитину від зайвої ваги й ожиріння.

Що таке дитячий фітнес?

Це порівняно новий, але вже досить популярний напрям у сфері фізичного виховання дітей, заснований на комплексному підході до підтриманні та зміцненні дитячого здоров’я. На відміну від звичайної шкільної фізкультури, дитячий фітнес – це ціла система спортивних розвиваючих заходів, розроблена для дітей певного віку і представляє собою якусь подобу дорослого фітнесу, але в його “полегшеному” варіанті.

Говорячи простою мовою, це комплекс спортивних занять, розрахованих на те, щоб дитина не тільки зміцнювала імунітет і фізичне здоров’я, але й проводила своє дозвілля весело і цікаво. Для цього досвідчені майстри розробляють спеціальні програми, прагнучи прищепити нашим дітям щиру любов до спорту і усвідомлене бажання піклуватися про своє здоров’я.

А оскільки це дитячий фітнес, то найголовнішим інструментом розвитку дитини в ньому є гра. Практично всі вправи містять ігрові елементи, а значить, дитина отримує подвійне задоволення: і розвивається, і розважається.

Ось основний перелік напрямів дитячого фітнесу:

– “Звероробіка” – кумедний вигляд аеробіки для самих юних відвідувачів клубу, заснований на наслідувальних рухах і розвиває не тільки фізичний потенціал, а й дитячу фантазію.

– “Ферст Степ” (“перший крок”) – програма, розрахована на малюків, які займаються спільно з батьками, і спрямована на формування навичок рівноваги, розвиток дрібної моторики, пам’яті й мови.

– “Бебі-топ” (“дитяча стопа”) – заняття, що запобігають і виправляють дитячу плоскостопість.

– “Степ бай степ” (“крок за кроком”) – програма навчання малюків правильної ходьбі, спрямована на зміцнення вестибулярного апарату і розвиток дрібної моторики.

– “Бебі Геймс” (“дитячі ігри”) – заняття, засновані на рухливих іграх, естафетах та конкурсах і спрямовані на розвиток дитячої уваги, дрібної моторики і координації рухів.

– Лого-аеробіка – комплекс вправ, супроводжуваний вимовою певних звуків і фраз для розвитку у дитини не тільки координації рухів, але і правильно говорити.

– Дитячий фітбол – комплекс вправ з використанням спеціальних великих м’ячів для розвитку дитячого опорно-рухового апарату і формування правильної постави.

– Дитяча йога – комплекс вправ, заснованих на принципах хатха-йоги і розвиваючий дитину як фізично, так і духовно.

– Хореографія – комплекс ігрових уроків на основі акробатики, що розвиває поставу, м’язовий каркас і вестибулярний апарат дитини.

– Східні єдиноборства (капоейра, у-шу, карате, тхеквондо і пр.) – відмінно розвивають координацію рухів, м’язовий каркас, вчать правильному диханню і дисциплінують.

– Основи легкої атлетики (плавання, скелелазіння, велосипедний спорт, ролики тощо) – забезпечують оптимальне навантаження на всі групи м’язів дитини і прищеплюють йому інтерес до певних видів спорту.

Якою б не була програма дитячого фітнесу, її основна мета – загальний гармонійний розвиток дитини, виховання його в колективі серед однолітків і в здоровій спортивній атмосфері.

А чи буде користь?

Ще й яка! Потенційно кожна дитина схильна до високої фізичної активності – до цього його підштовхує сама природа: для рівномірного росту кісток і м’язів діти повинні якомога більше ними “ворушити”. Фітнес-заняття не просто дозволять дитині “ворушитися”, а й навчать, як саме це слід робити, щоб вирости здоровим і красивим.

Цікаво, що наші м’язи здатні “запам’ятовувати” свій стан і навіть після деякої перерви в заняттях підтримувати або дуже швидко повертати собі тренований вид. Це означає, що відмінна фізична форма, придбана дитиною під час занять фітнесом, фактично залишиться у неї на все життя, навіть якщо згодом вона не зможе приділяти спорту багато часу.

Дитячий фітнес “спрацює” ще і як відмінний відволікаючий засіб: у дитини банально не залишиться часу на довге просиджування за комп’ютером або перед екраном телевізора. У неї покращиться апетит, і з’являться нові друзі, об’єднані спільними інтересами. З ослабленої і кволої або надмірно повної дитина дуже скоро перетвориться на підтягнутого, живого чоловічка, якому зовсім не важко збігати в магазин, винести сміття або навіть просто піднятися по сходах. Фітнес виправить невеликі вади у розвитку опорно-рухового апарату (сколіоз, плоскостопість, часті суглобові вивихи тощо), зміцнить серцевий м’яз і нервову систему.

На заняттях фітнесом дитина пізнає саму себе, навчиться володіти своїм тілом, розвине витривалість і силу, швидкість і координацію рухів, придбає достатню силу волі і попутно, в ненав’язливій формі, опанує необхідні основи здорового способу життя.

Величезним плюсом дитячого фітнесу є його безпечність для здоров’я. Вона виражається абсолютно у всьому: у чітко продуманих програмах вправ, в наявності зручного спортивного обладнання, в строгому медичному контролі за всім, що відбувається з дитячим організмом до, під час і після занять і, нарешті, в індивідуальному підході до кожної дитини.

Фітнесу всі роки покірні?

У загальному розумінні, дитячий фітнес розрахований на фізичне виховання діточок від 1,5 до 15 (а десь і до 16) років, проте в деяких фітнес-клубах є програми і для … новонароджених. В цьому випадку немовля чекає басейн з індивідуальним інструктором і мамою в якості головної помічниці, а також професійний масажист.

Починаючи з 1,5 років можна приступити до нескладних вправ для розвитку опорно-рухового апарату і дрібної моторики за спеціальними програмами на кшталт “Степ бай Степ” або “Ферст Степ”, за якими малята зможуть займатися за підтримки батьків.

У 3-5 років для дошкільнят стають актуальними рухливі ігри, конкурси (“Бебі Геймс”) і вправи на формування правильної постави та розвитку мовлення (“Звероробіка”, фітбол і т.п.). Заняття для них тривають не більше 20-25 хвилин і повторюються двічі на тиждень.

Діти 5-9 років цілком готові до вивчення східних єдиноборств, хореографії або йоги. Вони можуть відвідувати басейн і займатися ігровими видами аеробіки. Тривалість занять становить близько 30 хвилин не рідше 2-3 разів на тиждень.

У 9-12 років вже можна вибирати з різних видів кардіо-і силових вправ, зміцнюючи м’язи в тренажерному залі не більше 40 хвилин в день 3 рази на тиждень.

Підліткам в 13-15 років будуть цікаві й корисні сучасні види танців, йога або групові заняття аеробікою, в тому числі, за участю велотренажерів.