Вправи від кривошиї

 Кривошия - захворювання, при якому голова постійно знаходиться в нахиленому положенні з одночасним поворотом в протилежну сторону. Причиною служать зміни м'яких тканин, скелета і нервових волокон. Коли поставлений діагноз кривошия, вправи для її усунення можуть проводитися із застосуванням спортивного інвентарю (фітбол) або без нього.

Перед тим як почати вправи для кривошиї необхідно зрозуміти, до якого типу захворювання відноситься конкретний випадок:

- Вроджена кривошия новонароджених;

- Придбана - через травми або супутні захворювання у дорослих.

Гімнастику при кривошиї у новонароджених рекомендується починати проводити з 2-3 тижневого віку, і проводиться вона в зв'язці з зарядкою для всього тіла. Для цього необхідний пеленальний столик або інша жорстка поверхня, тому що при вправах на м'якій поверхні - зростає гіпертонус задніх м'язів шиї.

Проводьте комплекс, коли малюк лежить на спині:

- Погладжуйте всі частини тіла Вашої дитини знизу-вгору з невеликим натиском, ручки і ніжки - від пальців до тіла;

- Не завдаючи дискомфорту дитині, покрутіть його суглоби за годинниковою стрілкою і назад, по 3-5 разів;

- Нахиляйте зведені разом ніжки Вашої дитини вправо-вліво, змінюючи кут нахилу по наростаючій, оскільки малюк буде рефлекторно утримувати голову прямо і навантаження по м'язах шиї розподілиться рівномірно;

- Притисніть дитячі коліна до грудей і поперемінно повертайте дитину на правий і лівий бік, потім повторіть рухи, але вже з прямими ногами.

Заключні вправи при кривошиї для новонароджених проводяться на фітболі:

- Викладіть Вашого малюка на фітбол в положенні на животик;

- Міцно тримаючи дитину за ніжки, опускайте його так, щоб голова знаходилася нижче сідниць.

В результаті такої зарядки з шийних м'язів знімається напруга. Тривалість тренувань - 15-20 днів, потім роблять перерву на місяць, після якого заняття, при необхідності, продовжують.

Придбана в дорослому віці кривошия усувається за допомогою комплексу, що виконується за участю асистента:

- Помічник одну руку кладе на голову пацієнта, іншу-на плече, потім обережно відводить голову в сторону, протилежну викривленню, до появи напруги, але не болю;

- Після відведення асистент повинен обережно постукати по проблемної м'язі кінчиками пальців для розслаблення.

Завершальний етап, що допомагає розтягнути затиснутий м'яз - упор лежачи на боці, з підтримкою голови рукою, поставленої на лікоть. Нахил робиться в сторону викривлення.

Підтримка досягнутих результатів вимагає носіння м'якого або середньо жорсткого шийного коміра (бандажа). Під час нічного відпочинку хорошим доповненням до лікування стане ортопедична подушка.