Як заохотити малечу займатися спортом?

 Сучасні діти з більшим задоволенням проводять вільний час біля комп'ютера, аніж на спортмайданчиках. Очевидно, що такий спосіб життя з часом може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, як фізичним, так і психологічним. Саме тому важливо з малку прививати дитині любов до спорту. Найперший і найпростіший крок у цьому напрямку - ранкова зарядка. Щоб малюки виконували її добровільно, а не під примусом, потрібно невтомно зацікавлювати їх та інтригувати.

Як саме? Виконуйте вправи разом із дитиною. Найкраще робити це під енергійну музику. Супроводжуйте заняття гарним настроєм, жартами, цікавими історіями, вигадуйте різні завдання в ігровій формі та власні сюжети. Зовсім скоро Ви незчуєтесь, як такі тренування увійдуть у звичку, а малеча з нетерпінням чекатиме на них.

В яких умовах слід виконувати зарядку?

Звісно, дитині краще займатися спортом на свіжому повітрі, адже регулярне надходження кисню у підростаючий організм є особливо важливим для гарного самопочуття. Тож якщо є така можливість, обов'язково нею користуйтеся. У приміщенні також можна тренуватися досить ефективно, якщо регулярно його провітрювати, зокрема перед початком занять.

Подбайте про наявність допоміжних аксесуарів для занять спортом на зразок надувних м'ячів, обручів, скакалок, валиків, гімнастичних палиць тощо. Ідеальним варіантом може стати повноцінна шведська стінка з перекладинами та канатами. Взимку доречними будуть лижі, санки чи ковзани. Можна обійтися і без цих речей, але з ними заняття будуть не тільки більш ефективними, але й значно цікавішими та різноманітнішими, що відіграватиме далеко не останню роль для непосидючого малюка.

Враховуйте вік дитини та допустимий рівень навантажень.

Для найменших діток зарядка має бути простішою, ніж для школярів. Обов'язково пам'ятайте про це, розпочинаючи тренування. Важливо не перестаратися з навантаженнями, враховуючи можливості дитячого організму, інакше замість користі можна нанести йому серйозної шкоди.

Дошкільнятам навантаження можна збільшувати, але також дуже обережно. В 4-5 років оптимальним варіантом будуть вправи, які навчатимуть розрізняти сторони та розвиватимуть координацію рухів.

Для молодших школярів важливо організовувати заняття спортом в ігровій формі, залучаючи до них улюблені іграшки, розповідаючи цікаві історії та влаштовуючи невеликі змагання на спритність.

А от ранкову зарядку для школярів трохи старшого віку можна ускладнювати, робити більш серйозною та "дорослою", як і самі малята. Бажано навчити дитину виконувати ті самі вправи, що і на шкільних уроках фізичного виховання, щоб заздалегідь підготувати до них.

Комплекс вправ для дошкільнят.

Наступний комплекс вправ чудово підходить для малюків дошкільного віку, адже вони прості у виконанні і не потребують значних зусиль. Тривати таке заняття має 15-20 хвилин. Виконувати його можна і у старшому віці, збільшуючи навантаження за рахунок додаткових повторів, підвищення темпу руху чи використання спортивних аксесуарів - м'ячів, скакалок тощо.

1. Ставимо ноги на ширині плечей і випростуємо руки над головою, нібито хочемо дістатися ними стелі. Кладемо ліву руку на пояс, а праву тягнемо вліво, повертаючи при цьому корпус. Міняємо руки місцями і повторюємо вправу. Нахиляємось і тягнемось долонями до підлоги, не згинаючи колін. Увесь цикл повторюємо 5-6 разів.

2. Знову ставимо ноги на ширині плечей, а руки витягуємо в різні боки. Робимо по 4 оберти руками спершу вперед, а потім назад. Виконуємо вправу тричі.

3. Стаємо рівно, долоні кладемо собі на плечі. Зводимо лікті перед собою таким чином, щоб вони торкнулися один одного. Повертаємось у початкову позицію і повторюємо вправу ще 4 рази.

4. Імітуємо ножиці. Стоїмо рівно, ноги розставляємо в сторони, а руки витягуємо перед собою. Виконуємо схрещувальні рухи руками, зводячи та розводячи їх. Робимо ще 4 повтори.

5. Наступна вправа - крокування на місці у досить швидкому темпі. Виконувати її слід протягом 1-2 хвилин.

6. А тепер можна трохи поприсідати. Тримаємо руки на поясі, ноги на ширині плечей. Робимо присідання, не відриваючи п'ят від підлоги з одночасним витягуванням рук перед собою. Всього виконуємо 4-5 повторів.

7. Прийшла черга стрибків на одній нозі. Потрібно стати рівно, ноги поставити разом, а руки - на пояс. Виконуємо по 4 стрибки на кожній нозі.

8. Сідаємо на підлогу і широко розводимо ноги в боки. Нахиляємось і тягнемось до пальців однієї ноги, повертаємось у стартову позицію і виконуємо те саме з іншою ногою. Робимо 5 разів.

9. Для виконання останньої вправи знадобиться турнік. Суть її досить проста: дитині потрібно самостійно або за допомогою дорослого вхопитись за перекладину руками і деякий час повисіти на ній, тренуючи силу рук, витривалість і розтягуючи хребет, що корисно для росту.

Заохочуйте свого малюка до занять спортом із перших років життя! Він обов'язково полюбить його та підтримуватиме фізичну активність у майбутньому, а отже, залишатиметься здоровим та усміхненим.