ПОРАДИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ (ЗПР)
- Усуваючи відставання у розвитку дитини, звертайте увагу на всю її психічну сферу. Роботу з дитиною слід починати зі збагачення чуттєвого пізнання навколишнього світу, тобто набуття тих знань, уявлень, вражень, які свого часу дитина не отримала під час безпосереднього знайомства з предметами.
-
Пам’ятайте про підвищену схильність дитини втрачати увагу.
Під час занять з малюком
потурбуйтеся, аби навколо не було нічого, що могло б відволікти увагу: зайвих
речей, увімкненого телевізора чи приймача.
- Пам’ятайте про згубний вплив на головний мозок
дитини електромагнітного випромінювання, яке виникає під час роботи комп’ютера,
мобільного телефону, мікрохвильових печей тощо.
- Тривалий час дитина із ЗПР потребує допомоги дорослого. Спочатку це може бути дія, яку дорослий виконує рукою малюка, а потім зразок, який він демонструє дитині. Дуже часто потреба у застосуванні зразка може бути досить тривалою.
- Частіше спонукайте дитину розповідати про побачене на прогулянці, в парку, на вулиці, дорогою у дитячий садок, тим швидше розвивається її зв’язне мовлення.
- Дуже важливо вчити говорити дитину виразно, дослухатися, як говорять дорослі.
- Неабияку увагу слід приділяти виробленню вміння орієнтуватися в сторонах предмету, який знаходиться перед дитиною – визначати орієнтири на аркуші паперу, в альбомі; вміти знаходити верх і низ, правий і лівий бік тощо.
- Батьки повинні підтримувати дитину, формувати у неї позитивну мотивацію. Тому, поки можливості такої дитини зміцніють, доцільно пропонувати їй лише ті завдання, які вона змогла б виконати, тобто заслужити похвалу.