Вправи для корекції плоскостопості у дітей.

Існують вправи для профілактики плоскостопості для дітей будь-якого віку, які можна робити, не приділяючи їм окремо часу. Наприклад, ходьба босоніж – є відмінним тонізуючим варіантом вправи від плоскостопості у дітей як дошкільнят, так і підлітків, дорослим теж дуже корисно ходити по поверхнях різної текстури без взуття.

Вправи від плоскостопості для дітей у вигляді лазіння по сходах на спортивних майданчиках, є прекрасною альтернативою комплексу, заснованого на заняттях з дерев'яною палицею.

Цілком ефективними вважаються вправи для профілактики плоскостопості для дітей у вигляді ходьби по бордюрах або прямій лінії, а також їзда на велосипеді і лазіння по канату – будь-яка помірна фізична активність у будь-якому віці сама по собі є запобігаючим фактором від багатьох захворювань, в тому числі, і від плоскостопості.

У прагненні усунути патологію варто пам'ятати, що діти не дуже люблять, коли їх змушують щось робити, а ось комплекси організовані у вигляді гри, викликають набагато більший інтерес як у дошкільнят, так і у підлітків, і навіть дорослі із задоволенням залучаються до такі заходи.

Незалежно від віку, навантаження як дошкільнятам, так і дорослим повинні даватися поступово, щоб після них пацієнт не відчував себе втомленим і розбитим.

Окремо хочеться звернути увагу, вправи від плоскостопості для дітей бувають профілактичними і лікувальними. Якщо мова йде про лікувальну фізкультуру, то заняття повинні виконуватися під керівництвом ортопеда. Якщо ж це комплекс профілактичних вправ, то їх можна проробляти самостійно з довільної періодикою.

Вправи для профілактики плоскостопості для дошкільнят, по суті ті ж, що і для дорослих. Вибираючи комплекс вправ для профілактики плоскостопості у дітей, варто орієнтуватися на вік і на рівень їх фізичної підготовки.

Комплекс вправ для профілактики плоскостопості може включати такі вправи:

1.       Сидячи на стільчику виконати наступні вправи для профілактики плоскостопості для дошкільнят – випрямити по черзі кожну ногу і виконати по 5-10 згинань кожною ногою, потім близько 10-ти разів зробити обертання кожною стопою;

2.       У комплекс вправ для профілактики плоскостопості у дошкільнят можна додати творчості – затиснути в стопі олівець і малювати на аркуші паперу, розташованому на підлозі.

Комплекс вправ для профілактики плоскостопості можна виконувати в будь-яких комбінаціях і в будь-який час дня.

Для того, щоб гарні результати давала профілактика плоскостопості у дітей дошкільного віку, вправи потрібно виконувати регулярно, але навіть постійне виконання комплексів не може показати швидких змін. Ця умова є універсальною для лікування плоскостопості в будь-якому віці, в тому числі і для дорослих.