Вправи при лордозі

 Шийний лордоз - вигин шийного відділу хребта в напрямку вперед. При різних станах (травми, захворювання) фізіологічно обумовлений вигин посилюється (гіперлордоз) або випрямляється (гіполордоз).

В результаті лордозу розвивається:

- Дистрофія хребетних дисків;

- Остеохондроз;

- Протрузії.

Гімнастика при лордозі шийного відділу - ефективний захід, що допомагає згладити наслідки обох варіантів прояви захворювання. Додаткову підтримку тут надасть комір Шанца з потрібним ступенем жорсткості (носять за призначенням лікаря). Завершує список немедикаментозних методів лікування зручна ортопедична подушка, що підтримує хребет під час сну або спеціальний валик під шию.

Коли виявлено лордоз, вправи можна виконувати практично відразу після встановлення діагнозу.

Однак слід пам'ятати, що існують заборонені вправи при лордозі, які можуть погіршити несприятливу ситуацію:

- Віджимання від підлоги або стіни;

- Підтягування.

У цих випадках зайва напруга шийних м'язів здатна викликати зміщення дисків.

Прості, але ефективні вправи для виправлення лордозу мають відмінності при різних його проявах. При гіперлордозі (зайвому вигині) рекомендовані:

1) Розкриття грудної клітини і розворот плечей. Встаньте прямо і заведіть руки за спину. Потім відведіть плечі назад так далеко, як тільки зможете, зафіксувавши положення на 20-30 секунд. Поверніться у вихідне положення і повторіть цикл 3-5 разів.

2) Нахили. Заведіть руки за спину, захопіть лівою рукою правий лікоть. Схиліть голову до правого плеча, намагаючись дивитися вгору. Поверніться у вихідне положення, зробіть для іншої руки. Повторіть 3-5 разів.

3) Повороти під стіною. Стати обличчям до стіни, підніміть руки на рівень плечей і зіпріться ними на поверхню. Не відриваючи рук переступати так, щоб розгорнути корпус вліво. Поверніться у вихідне положення і виконайте поворот в інший бік. Зробіть по 3 підходи. Можна використовувати обертальний гімнастичний диск.

Вправи від лордозу, що супроводжується згладжуванням вигинів (гіполордоз), спрямовані на зміцнення не тільки шийних, але і верхніх м'язів-розгиначів спини:

1) На стільці. Прийміть положення сидячи, тримайте спину прямо. Поставте ступні на ширину стегон, переплетіть пальці на потилиці. Підніміть голову вгору, витягніть шию і тисніть на сплетені руки потилицею. Тримайте положення 20 секунд, потім розслабтеся. Повторіть вправу з поворотом голови вправо і вліво.

2) На гімнастичному м'ячі. Ляжте на спину, покладіть під шию спортивний м'яч розміром з баскетбольний або футбольний, перекочуйте його від шиї до спини і назад.

3) На ортопедичному валику. Прийміть положення лежачи на спині, під шию помістіть валик. Постарайтеся максимально розслабитися протягом 15 хвилин.

Гіполордоз - стан, при якому показано використання валика також під час їзди в машині і нічного відпочинку.


Популярні публікації