Сьогодні у світі 1 дитина з 88 має аутизм...

Чим раніше звернути увагу, діагностувати й почати допомагати дитині - тим більше можливостей їй адаптуватися до навколишнього світу й комунікувати з ним.

Тому так важливо батькам знати, на що саме звернути увагу. І тому так важливо суспільству знати про аутизм, щоб зустрівши дитину з ознаками аутизму - не засудити, а зрозуміти й прийняти її інакшість.

 

Агресія, ігнорування та ізоляція до дітей з аутизмом сприяє ще більшій їхній замкненості, тому неприпустима. А втручання сторонніх людей з засудженням чи порушенням особистого простору дитини - теж тільки погіршує ситуацію.

 

Ліків від аутизму не існує. Любов️, прийняття, розуміння, підтримка - ось найкращий простір, в якому діти з аутизмом можуть розвиватися. І багато-багато вправ, які можуть підказати фахівці (зоровий контакт, увага, взаємодія, відчуття власного тіла, дієта тощо).

 

Але! Якщо Ви побачили одну з ознак аутизму, це ще не означає, що у вашого малюка є цей розлад. Існує безліч діагнозів, які за критеріями перегукуються між собою. Тому в будь-якому випадку, краще відразу постукати у двері до фахівців.