ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Вже понад 20 років поспіль у другу суботу вересня відзначають Всесвітній день надання першої допомоги (World First Aid Day). Ініціатори його проведення — національні організації–члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. Розказуємо, як надати першу допомогу.

ЯК НАДАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ

Алгоритм ваших дій має бути таким:

·        Оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.

·        Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс).

·        За необхідності викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби  (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо).

·        Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх.

·        Забезпечити прохідність дихальних шляхів.     

·        Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували) – розпочати серцево-легеневу реанімацію.

·        Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою.

·        Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.

·        Якщо ви не маєте відповідних навичок для надання допомоги, слід звернутись за допомогою до інших присутніх на місці події.

МОЗ України закликає кожного свідомого українця знайти у своєму місті курси з надання першої допомоги і отримати ці практичні навички. Тому що саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації.